Felle brand in boerderij met vee Brummen
Geplaatst op 29 december 2009 om 00:02 uur | Laatst bijgewerkt om 14:05 uur

BRUMMEN - Een felle brand heeft maandagavond een monumentale boerderij aan de Zutphensestraat in Brummen in de as gelegd. Twaalf runderen kwamen om het leven.
Volgens de brandweer werd het vuur rond negen uur gemeld. Ondanks de inzet van groot materieel is de boerderij (in de volksmond ook wel bekend als “het spookhuis”) vrijwel volledig verloren gegaan. In de deel van de boerderij stonden rond de 30 stuks vee. Een groot aantal kon op tijd buiten komen. Vier achtergebleven runderen konden, nadat de brandweer een deur had open gezaagd, de boerderij verlaten. Maar voor een stuk of twaalf runderen kwam alle hulp te laat.
De oorzaak van de brand is nog niet bekend.
Video:


















Het zou wel iets met die spoken te maken hebben…
ahahahah wel zielig voor de dieren
weer een stukje geschiedenis verdwenen erg jammer
en zielig voor het vee wat er in stond
foto\’s van die verbrande koe/stier zet je toch niet op internet…
ben het helemaal eens met .. weet je hoe zielig
Ik zie alleen foto’s van de koeien die gered zijn! Bravo brandweermannen!
Maar eh…. zouden de spoken nu ook verjaagd zijn?
afmaken die mensen die deze brand hebben aangestoken
wat is er met de dieren gebeurd??
Schijnt dat er 4 koeien gered zijn.
En De rest a 32 stuks levend verbrand zijn. Maar dit is wat ik gehoord heb!
12 koeien zijn omgekomen, oorzaak van de brand zijn ze nog aan het onderzoeken .volgens de beheerder kan het geen kortsluiting zijn geweest .de boerderij heeft een geschiedenis waar altijd nieuwsgierige mensen op af komen die er niks te zoeken hebben.
Als ik dit lees wordt ik droevig, 21 jaar lang heb ik in Brummen gewoond, bijna elke dag kwam ik wel langs deze boederij met haar mooie koeien, ik vind het zeer erg voor de dieren, zij hebben net zoveel recht als een mens, immers leven wij van de dieren… Als ik de foto’s zo zie dan schrik ik keer op keer weer en nu weet ik dat als ik weer eens in Brummen ben en erlangs kom dat het niet meer hetzelfde is, wat treurig!!
Iedereen die het heeft over de spookboederij en die nu denkt het zal daar wel door komen geloof ik niet zo zeer, ja ik weet dat het een spookboederij is en dat er liever geen mensen naast de boederij wilde wonen wegens diverse geluiden. Maar kom op, is dit geen stoute kwa jongens streek??? Goed ik mag niet oordelen, ik hoop dat de oorzaak aan het licht komt en mochten er toch kwa jongens geweest zijn dat ze gestraft worden voor hun daden, want kijk maar eens naar die koe met z’n brandwonden, getekend voor het leven wat hij/zij nog heeft.. Echt te erg! heel zielig..
Natascha, ik ben het helemaal met je eens.
(Overigens is het geen boederij maar boerderij)
Ik hoop dat ze de gene gauw oppakken die dit op zijn geweten heeft,want men spreekt over geen kortsluiting ,dus waarschijnelijk brandstichting.Ik vind dit niet normaal ,arme beesten .Gewoon zielig.
En Gerard van der Lee ,ga geen mensen verbeteren ,men schrijft hier hun gevoelens en een schijffoutje is heel normaal,lijkt mij.
De koeien zijn van mijn vader. Jammer genoeg hebben in totaal 13 koeien en kalfjes de brand niet overleefd. Het lijkt op brandstichting of nalatigheid, maar de politie en brandweer kunnen niet 100% zeggen hoe het komt. We hopen dat mensen die meer weten zich bij de politie zullen melden, eventueel anoniem, zodat mijn vader geen schuldgevoel hoeft te hebben. De koe met de brandwoden van de foto’s hierboven is een dag later alsnog dood gegaan. Ik hoop dit nooit meer te hoeven meemaken, wat een narigheid
Tja, ongelukken met dieren zijn veelal triest. Ook in dit geval, wat mij meer aangrijpt is dat de boer/eigenaar `zijn dieren` wil helpen maar niet de gelegenheid krijgt. Hulpdiensten zouden zich meer moeten inleven in deze momenten als je het mij vraagt; boerenen boerinnen hebben een band met het vee …. zij zijn `altijd` met de dieren bezig.
Juist in deze situaties wil je dan wat doen! De adrenaline dendert door je lijf ….. en je `mag`niks.
Ik wens de familie alle goeds!
Ik ben de eigenaar van de dode dieren. Echt erg wanneer je zoiets wordt aangedaan, niet te beschrijven. Ik houd erg veel van mijn dieren :heb ze \’savonds gevoerderd, water gegeven en met vers stro opgestrooid. Ze vraten en stonden er tevreden bij om 20.00 uur toen ik vertrok. Lampen uit, een lamp nog aan, deur afgesloten en hek dicht. Nog voor 21.00 uur belt mijn zoon dat het spookhuis in lichterlaaie staat, deur open, hek open. Gelooft er iemand in de werking van een spook? Die hoeven een deur en een hek niet te openen. die kunnen er zo wel uit. Hier zijn mensen bij betrokken geweest!! Ik heb mijn eigen koeien uit de smuilende resten mogen halen samen met mijn zoon en schoonzoon en ze daarna mogen helpen laden bij Rendac. Kan (kunnen) de dader(s) zich dit voorstellen? Ik zie mijn koeien elke nacht langskomen. Misschien was alles wel een ongeluk, of ook niet, meld je en help me dit te verwerken en te boven te komen.Je mag je melden , voor mijn part anoniem bij bosman10@xs4all.nl.
Martin Bosman
het is ook op ghosthunter.nl het is gewoon een spookboederij!
gr. Vanja