Herstel beeld Carmiggelt De Steeg kost ton

Geplaatst op 10 februari 2012 om 10:46 uur | Laatst bijgewerkt om 10:46 uur

DE STEEG – Het herstel van het vernielde beeld van schrijver Simon Carmiggelt en zijn vrouw Tiny gaat zo’n 100.000 euro kosten. Dat heeft kunstenaar Wim Kuyl de gemeente Rheden laten weten, meldt Omroep Gelderland vrijdag.

De gemeente Rheden heeft de brokstukken van de twee beelden sinds 25 januari weer terug. Het werd op 23 januari gestolen door koperdieven en korte tijd later in stukken gezaagd teruggevonden in schuren in Doesburg en Dieren. De politie heeft drie verdachten aangehouden.

Het in 1990 geplaatste beeld is een eerbetoon aan de schrijver die veel vakanties doorbracht in de gemeente. Het herstel ervan zal maanden gaan duren.

6 reacties

  1. Ik

    Gewoon de kosten op de daders verhalen.

  2. sanna

    weten de daders in ieder geval waar ze voorlopig voor moeten sparen. Is een boel geld om bij elkaar te verdienen. Dus zijn ze wel even zoet mee.

  3. Ik ook

    Lekker uurloon heeft die kunstenaar dan..
    Ik moet toch echt wel langer dan een paar maanden werken voor een ton!

  4. michael

    paar maanden ja off paar jaar:P

  5. Zutphenaar

    Ik ook, kun je zien hoeveel handwerk in deze klus zit?

    En ik vind het ook: alles verhalen…..

    Ik vind dat de samenleving al veel te veel lijdt onder geweld, diefstal & ander ongewenst gedrag.

  6. Iedeetje?

    Alles verhalen en zo snel mogelijk proberen alle persoonlijke bezittingen van de verdachten (zodra ze aangemerkt zijn als daders) om te zetten in geld zodat de samenleving zo min mogelijk hoeft te voor-financieren (afgezien van het logies in het staatsgevang, daaraan wil ik wel bijdragen ;-) .

Reageren




Vul de code in: